Nieruchomość gruntowa zabudowana budynkiem ośrodka rehabilitacyjno-leczniczego narządów ruchu
po dokonanych pracach remontowo-modernizacyjnych.
Do nieruchomości przynależy działka o nr. 340/4 zabudowana czterokondygnacyjnym budynkiem o łącznej powierzchni 2.555,59 mkw. Powierzchnia działki to 6.102 mkw. Teren wokół budynku jest zagospodarowany - podjazdy i parkingi wyłożone kostką betonową, część działki od strony Narwi jest zalesiona. Budynek przeszedł szeroko zakrojone prace remontowo-modernizacyjne w celu przekształcenia go w nowoczesny ośrodek rehabilitacyjno-leczniczy.
Aktualnie ośrodek może przyjmować 85 osób.
Dla inwestora udostępniamy gotowy biznes plan dla działalności operacyjnej ośrodka.
Budynek wykonany w technologii tradycyjnej murowanej, częściowo ze szkieletu żelbetowego. Budynek wzniesiono w latach siedemdziesiątych XX wieku, przebudowano go w latach dziewięćdziesiątych XX wieku. W ostatnich latach w budynku przeprowadzono modernizację i remont adaptacyjny części pomieszczeń w celu zmiany jego przeznaczenia na ośrodek rehabilitacyjno-leczniczy narządu ruchu.
Technologia produkcji jest następująca:
- wykonane ściany fundamentowe, beton B-15. Na wierzchu ścian fundamentowych izolacja pozioma 2x papa asfaltowa, izolacja na gorąco. Stopy żelbetowe. Posadowienie ławy fundamentowej minimum 100 cm pod ziemią;
- część ścian z cegły pełnej i pustaków ceramicznych, część z pustaka gazobetonowego o grubości 24 cm. Ściany zewnętrzne ocieplone styropianem o grubości 10 cm, mocowane do ściany za pomocą kleju i kołków plastikowych, warstwa zewnętrzna wykonana jest z tynku akrylowego, układanego metodą lekko na mokro;
- konstrukcje wewnętrzne wykonane są z betonu komórkowego, cegły pełnej i pustaka ceramicznego;
- ścianki działowe wewnętrzne wykonane są z gazobetonu lub cegły perforowanej (wypełnienie wewnętrzne z cegły dziurawki);
- stropy gęsto użebrowane, prefabrykowane, częściowo typu DZ-3, częściowo typu Terriva I i Terriva III;
- nadproża i wieńce - żelbetowe, wylewane;
- dach płaski: częściowo drewniana więźba dachowa, pokryta blachodachówką, układana na łatach i kontrłatach, w pozostałej części stropodach wentylowany pokryty papą termozgrzewalną lub papą asfaltową przyklejoną do podłoża betonowego;
- stolarka okienna wykonana z PCV, z pakietami szybowymi z okuciami rozwierno-uchylnymi;
- rynny i rury spustowe wykonane z blachy ocynkowanej i PCV;- komin kotłowni – rura ze stali nierdzewnej;
- parapety zewnętrzne - wykonane z blachy stalowej ocynkowanej.
Budynek wyposażony jest w instalacje: elektryczną, odgromową, RTV, telefoniczną, domofonową, wod-kan, CO, gazową, wentylacyjną, przeciwpożarową z systemem oddymiania, instalację alarmową z powiadomieniem ochrony. Budynek ogrzewany jest grzejnikami zasilanymi piecem gazowym.
Budynek przeszedł modernizację i remont adaptacyjny części pomieszczeń w celu zmiany sposobu użytkowania na ośrodek rehabilitacyjno-leczniczy narządu ruchu.
Nieruchomość położona jest w województwie mazowieckim, powiat legionowski, gmina Serock, we wsi Jachranka 76 A. Jachranka jest największą miejscowością turystyczną w gminie Serock.
Znajduje się tu wiele ośrodków wypoczynkowych i hoteli, a także prywatnych działek wakacyjnych.
Oferowana nieruchomość położona jest ok. 100 m od brzegu Narwi i ok. 6 km od Zalewu Zegrzyńskiego.
Miasto posiada bardzo korzystne położenie komunikacyjne. Na terenie gminy Serock krzyżują się dwie drogi krajowe: nr. 61 i 62. Umożliwiają szybki dojazd do Warszawy, Nowego Dworu Mazowieckiego i drogi S7, a w przeciwnym kierunku prowadzą w kierunku Białegostoku i Augustowa. Dojazd do nieruchomości możliwy jest ul. Zegrzyńską, do której można dojechać zarówno drogami 61, jak i 62. Od ul. Zegrzyńskiej dojazd drogą asfaltową o długości ok. 400 m. Nieruchomość znajduje się około 40 km od centrum Warszawy.
W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się hotele Warszawianka i Windsor, a od strony rzeki znajduje się klub wodny.